Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smyslem života je být dobrým

31. 1. 2010

Když se okolo sebe podívám, vidím,že mnoha lidem uniká pravý smysl života. Každý si ho představuje jinak, což je jasné. Dle mého názoru je smyslem života: něco v životě dokázat (vzdělání,práce,pomoc druhým). Smysl života vidím v konání DOBRA. Jestli si myslíte,že jsou to náboženské žvásty, tak vás mohu ujistit,že neexistuje žádný ,,nevěřící člověk". Každý jedinec v něco věří a nemusí to nazývat vírou. Víte, jak je jednoduché ubližovat druhým i sám sobě. To je také problém dnešní společnosti.

Společnost si snaží život ulehčit a to drogami, konáním zla, násilím a lhaním, protože ví, že je to jednodušší než být poctivý, slušný a ochotný pomoci!!! To je právě chyba. Je jednoduché přijít k penězům nebo třeba podvody, krádeží, vydíráním...(poznámka.o penězích se dočtete v rubrice Negativa života). Je jednoduché někomu vynadat, zradit, pomlouvat, bít a další....A proto tím společnost trpí. Víte, ten kdo koná dobro v životě za každou cenu a nenechá se ovlivnit zlem má život těžký, není-liž pravda, jenže o to se v životě nenudí a vězte, že má větší radost z toho, když si něco vybojuje. To mohu s radostí potvrdit. Je mi skvěle, když dělám správné věci a jen tak si něco neulehčuji. Věřím v přísloví : ,,Každému se jednou vše vrátí i s úroky!!!".

Dělat dobré skutky je opravdu někdy dřina. Určitě se vám někdy stane, že se dostanete do situace mezi dvě osoby. Obě máte rádi, ale oni se zrovna nepohodnou. Co máte potom dělat, když po vás chtějí, abyste se rozhodli ke komu se přidáte. Zachovejte chladnou hlavu. Stále buďte s oběma, je to mezi nimi, tak by vás do toho neměli zatahovat. Lepší je mlčet nebo odejít. Někomu pomoci je pro mě skvělý pocit, když si toho navíc všimnou a poděkují za to, tak vás to natolik potěší, že zapomenete třeba na zážitek, který pro vás nebyl zrovna příjemný. Někdy vás to dokáže potěšit i na celý den nebo několik dní. Dokonce vás to víc potěší, pokud uděláte něco špatného a na to něco správného, tak to správné to špatné přebije.

Život je boj a bojem má být. Kdo nebojuje,tak nežije. Smyslem je bojovat, ale stále zůstat dobrým člověkem. Boj souvisí, jak s tím překonat v životě veškeré překážky, tak také případně ustoupit, pokud to vyžaduje situace. K vytrvání ve svých názorech mi dopomáhá silné svědomí. Na to, jaký člověk je, má veliký vliv výchova, ale také to, pokud vše dostane v dětsví zadarmo, bude v budoucnu chtít více. Ten, kdo je vychován si vše vydobít už od dětství má dobré předpoklady být dobrým člověkem. Nevím, zdali jsem dobrý člověk. To musí posoudit ostatní, ale stojím si za svém, co jsem zde uvedla. Proto dělejte vše správně a budete nejen dobří, ale hlavně šťastní a povedete spokojený život navěky....

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Souhlasím...

(Anonim, 21. 4. 2012 11:35)

Navštiv mé stránky: www.dobramysl.webnode.cz